Ndërlidhjet

AS – SALIJAH – KATAR


Operacione ushtarake po zhvillohen kundër forcave irakene në qytetin Al-Qaim në perëndim të Irakut.
Gjenerali amerikan Brooks ka sqaruar:
"Operacionet speciale po vazhdojnë kundër forcave të regjimit në qytetin Al-Qaim dhe kjo është një zonë e vendosur në një pikë strategjike që lidh Sirinë me Irakun. Kjo zonë mund të përdoret potencialisht për të qëlluar me raketa."
XS
SM
MD
LG