Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, ka mbërritur në Beograd, ku është takuar me kryeministrin e Serbisë, Zoran Zhivkovic.
Solana ka shprehur mbështetjen e BE-së për përpjekjet në luftën kundër krimit të organizuar dhe zbatimin e reformave në Serbi e Mal të Zi.
Zhivkovic ka deklaruar, pas takimit me Solanën, se afati i ri për harmonizimin e sistemit ekonomik mes Serbisë dhe Malit të Zi është 30 prilli i këtij viti.
XS
SM
MD
LG