Ndërlidhjet

SARAJEVË


Kreu i NATO-s, Lordi George Robertson, dhe 19 ambasadorët e vendeve anëtare të Aleancës po zhvillojnë një vizitë një ditore në Bosnjë.
Qëllimi i vizitës, sipas Robertson, është shprehja e angazhimit për qëndrueshmërinë dhe sigurinë e vendit.
Misioni paqeruajtës i NATO-s gjendet në Bosnjë që nga përfundimi i luftës.
XS
SM
MD
LG