Ndërlidhjet

AS-SALIJAH -KATAR


Burimet ushtarake amerikane kanë njoftuar se përfaqësuesit kyresorë irakenë do të takohen gjatë javës së ardhshme pwr të filluar bisedimet rreth udhëheqjes së vendit pas luftws.
Kapiteni amerikan, Frank Thorp, ka nënvizuar se do të ketë përfaqësues nga gjithë vendi si dhe përfaqësues të diasporës irakene.
Takimi do të drejtohet nga Zalami Khalilzad, i dërguar i posacëm i Shtëpisë së Bardhë për rajonin.
XS
SM
MD
LG