Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, gjatë ditës së dytë të vizitës në Beograd është takuar me presidentin e Serbisë dhe Malit të Zi, Svetozar Marovic dhe me kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanovic.
Solana ka theksuar se integrimi i shtetit të ri në Bashkimin Evropian do të jetë nga cështjet kryesore të diskutimeve në takimin eSelanikut që është paraparë të mbahet në qershor.
XS
SM
MD
LG