Ndërlidhjet

HAGË


Prokuroria e Gjykatës ndërkombëtare të Hagës për ish-Jugosllavinë, ka këkruar dënim të përjetshëm për Millomir Stakic, serb i Bosnjës.
Stakic, i cili ka punuar në komunën e Prijedorit gjatë kohës së luftës në Bosnjë, akuzohet për krime të shkallës së rëndë, përfshirë krime që kanë shkaktuar vdekjen e mijëra kroatëve dhe boshnjakëve.
XS
SM
MD
LG