Ndërlidhjet

GAZA


Trupat izraelite kanë goditur në Rripin e Gazës një aktivist britanik të lëvizjes për paqen.
Burimet palestineze thonë se viktima po qëndronte ndërmjet ushtarëve izraelitë dhe një grupi fëmijësh kur mbi të është hapur zjarr.
Në rrethana të ngjashme muajin e kaluar është vrarë një aktivist amerikan.
XS
SM
MD
LG