Ndërlidhjet

KAMPI NEW JERSEY/KUVAJT


Forcave amerikane në Irak dhe Kuvajt u është thënë të mos e valëvitin flamurin e Shteteve të Bashkuara, për të shmangur provokimet fyese nga banorët lokalë.
Zyrtarë të ushtrisë thanë se valëvitja publike e flamurit amerikan ditëve të fundit dërgonte mesazhe të gabuara, dhe mund ta rritë mosbesimin e irakienëve ndaj forcave amerikane për qëllimet e të Shteteve të Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG