Ndërlidhjet

KAIRO


Në Irak duhet së shpejti të fillojë faza e rindërtimit politik, ekonomik dhe shoqëror, tha ministri i jashtëm i Francës Dominique de Villepin pas takimit me homologun e Egjiptit Ahmed Maher.
"Aksioni ynë duhet të udhëhiqet nga tre parime: rolin qendror të Kombeve të Bashkuara, ruajtjen e tërësisë territoriale të Irakut dhe mbrojtjen e resurseve, të cilat duhet t'u takojnë irakienëve", tha de Villepin.
XS
SM
MD
LG