Ndërlidhjet

MOSUL


Gjendja po i afrohet normalitetit dhe në qytetin e Mosulit, i treti për nga madhësia, në të cilin gjithashtu ndodhën shumë grabitje. Trupat amerikane po patrullojnë qytetin dhe një numër i kufizuar shitoresh janë hapur.
Në jug të Irakut, vecanërisht në Basra, trupat britanike, kanë ripunësuar policët që kanë qenë të angazhuar në forcat e rendit gjatë regjimit të mëparshëm.
XS
SM
MD
LG