Ndërlidhjet

HONG KONG


5 persona të tjerë kanë humbur jetën në Hong Kong si pasojë e pneumonisë të njohur me shkurtesën SARS. Zyrtarët e Hong Kongut kanë njoftuar se numri i viktimave nga kjo sëmundje ka shkuar në 40, ndërsa janë shënuar dhe 42 raste të reja duke e cuar në 1'150 numrin e të infektuarve.
Edhe Kina ka njoftuar për dy vdekje të tjera të shkaktuara nga sëmundja në fjalë.
Në 20 vende të botës janë raportuar 3 mijë raste.
XS
SM
MD
LG