Ndërlidhjet

BAGDAT


Vatban Ibrahimi, vëlla i Sadam Huseinit, është kapur nga forcat e koalicionit, derisa përpiqej të largohej për në Siri.
Vatban, i cili ka qenë këshilltar i Sadam Huseinit dhe ministër i brendshëm, është arrestuar në veriperëndim të qytetit Mosul.
XS
SM
MD
LG