Ndërlidhjet

BAGDAD


Disa qindra policë të Bagdadit sot i janë kthyer punës, duke u përgjigjur kështu ndaj thirrjeve të forcave amerikane për vendosjen e ligjit dhe rendit në kryeqytet.
Në Basra, qytetin e dytë për nga madhësia në Irak, policia lokale ka filluar të patrullojë bashkë me trupat britanike.
XS
SM
MD
LG