Ndërlidhjet

MANAMA


Qeveria britanike ka vlerësuar bashkëpunimin e Iranit gjatë luftës në Irak.
Teherani zyrtar ka deklaruar se kushdo që do të përpiqet të hyjë në Iran nga Iraku, për t'i shpëtuar trupave amerikane do arrestohet dhe do dalë para drejtësisë.
Irani ka dënuar ndërhyrjen ushtarake në Irak, por ka përshëndetur rrëzimin e regjimit të Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG