Ndërlidhjet

PRAGË


Spanja ka urdhëruar dëbimin e 7 diplomatëve irakienë, pas zbulimit të një sasie të armëve në ambasadën e Irakut në Madrid.
Ministria e Jashtme tha se diplomatët janë shpallur persona të padëshirueshëm, dhe janë urdhëruar për tre ditë ta lëshojnë vendin.
Ndërkohë, Jemeni i ka dhënë azil politik ambasadorit të Irakut në Ligën Arabe, Mohsen Khalil.
Sipas një zëdhënësi, Khalil ka kërkuar azil në 9 prill, ditën kur forcat amerikane hynë në qendër të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG