Ndërlidhjet

LONDËR


Ushtria e Sadam Huseinit është shkatërruar në të gjithë Irakun dhe fundi i luftimeve është pranë, ka deklaruar kryeministri britanik, Tony Blair.
Megjithatë paqja ka sfidat e veta, ka theksuar Blair, duke shtuar:
"Ashtu si patëm strategji për luftën kemi dhe për paqen. Iraku do të jetë më mirë, më mirë do të jetë për rajonin dhe botën. Por mbi të gjitha nga kjo përfiton populli i Irakut."
XS
SM
MD
LG