Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy luftanije dhe një numër paisjesh të tjera ushtarake amerikane do të largohen nga Gjiri Persik këtë javë.
Zyrtarët kanë pohuar se ky hap është rezultat i pakësimit të sulmeve ajrore.
Ndërkohë Pentagoni ka urdhëruar dërgimin e më shumë trupave tokësore nga Kuvajti në Irak.
Për trupat amerikane përparësi në javët e ardhshme do të jetë kërkimi për armët e shkatërrimit në masë të Irakut.
XS
SM
MD
LG