Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit ka ndarë 4 milionë dollarë për rreth 10 projekte që synojnë nxitjen e demokracisë në një grup vendesh.
Këto vende janë: Algjeri, Baharein, Marok, Tunizi, Iran, Jordani, Oman, Katar, Arabi Saudite dhe Egjipt.
Ky program është pjesë e nismës së gjerë të presidentit Bush, që synon vendosjen e paqes dhe demokracisë në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG