Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia serbe ka arrestuar, Momcillo Mandic, ish zyrtar i lartë i serbëve të Bosnjës, si pjesë e fushatës së arrestimeve që pasoi vrasjen e ish kryeministrit serb, Zoran Xhinxhiq.
Mandic njihet si aleat i Radovan Karaxhiqit, dhe mendohet se ka lidhje me krimin e organizuar, grupet nacionaliste dhe kriminelët e luftës.
Pas luftës në Bosnjë, Mandic ka zhvilluar biznese në Bosnjë dhe Serbi, përfshirë hapjen e një kompanie nafte dhe një banke.
XS
SM
MD
LG