Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka vlerësuar pozitivisht vendimin e Koresë së Veriut që të marrë pjesë në dialogun shumpalësh lidhur me programet bërthamore që zotëron.
Burimet e ministrisë së jashtme kineze kanë theksuar se "ekziston mundësia për një zgjidhje paqësore të cështjes së programeve bërthamore të Penjanit dhe ne do punojmë në këtë drejtim".
XS
SM
MD
LG