Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka deklaruar se ndonëse Uashingtoni është i shqetësuar lidhur me veprimet e Sirisë, nuk ka plane për aksione ushtarake kundër qeverisë së Damaskut.
Powell ka theksuar se rasti i Irakut, ka qenë i posacëm dhe për këtë arsye ka kërkuar ndërhyrjen ushtarake të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG