Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara, Koreja e Veriut dhe Kina kanë filluar bisediemt tre palëshe në Pekin mbi krizën rreth programeve bërthamore të Penjanit.
Burimet zyrtare japoneze e kanë cilësuar këtë takim si hapin e parë drejt zgjidhjes paqësore të krizës me Korenë e Veriut.
XS
SM
MD
LG