Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova, ka dënuar vrasjen e Ilir dhe Feride Selimajt në rrethinën e Pejës, duke thënë se ky akt i shëmtuar kriminal është përpjekje për të penguar vendosjen e rendit dhe ligjit në Kosovë dhe përparimin e saj të përgjithshëm.
Akt makabër e ka quajtur dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e cila në një kumtesë të nënshkruar nga kryetari i saj, Ramush Haradinaj, ka paraljmëruar se politika e kësaj partie do jetë e pamëshirshme ndaj cdo krimineli dhe në shërbim të shtetit demokratik dhe ligjor të Kosovës.
XS
SM
MD
LG