Ndërlidhjet

BAGDAT


Forcat e koalicionit në Irak, po përqëndrohen në vendosjen e rregullit dhe rindërtimin e vendit, pas rrëzimit të Sadam Huseinit.
Komanda qëndrore e ushtrisë amerikane ka njoftuar se forcat e koalicionit kanë ngritur qendrat e operacioneve për katër fusha: furnizimin me energji elektrike, me ujë rendin dhe shëndetësinë.
Bagdatin gjatë ditës e vizitoi dhe komandanti i trupave të koalicionit, gjenerali amerikan Tomy Franks.
Pentagoni ka deklaruar se ka shpenzuar 20 miliardë dollarë në luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG