Ndërlidhjet

KUVAJT


Komandanti i forcave të koalicionit e shfaqi kënaqësinë nga zhvillimi i fushatës ushtarake në Irak, dhe tha se plaçkitjet në Bagdad shënojnë rënie.
Gjenerali amerikan Tommy Franks tha se forcat e tij tani janë të përqëndruara në operacionet humanitare në Irak.
Në Uashington, Pentagoni ka njoftuar se në luftën në Irak janë vrarë 125 ushtarë amerikanë, 495 janë plagosur, ndërsa 3 konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG