Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia i ka mirëpritur planet për bisedimet tripalëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut, dhe ka shfaqur gatishmëri të merr pjesë në zgjidhjen e krizës në siujdhesën e Koresë.
Javën e ardhshme, zyrtarët amerikanë, kinezë dhe verikoreanë, në Pekin do të bisedojnë rreth programeve të dyshuara të Phenianit.
Në Uashington, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Philip Reeker tha: "Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë dakord se siujdhesa e Koresë duhet të jetë e lirë nga armët bërthamore, ashtu si dhe fqinjët tjerë të Koresë së Veriut".
XS
SM
MD
LG