Ndërlidhjet

KAMPI AS SAYLIYA/KATAR


Zëdhënësi i Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara tha se forcat speciale amerikane, në Bagdad e kanë zënë gjysëm-vëllanë e Saddam Husseinit.
Gjeneral brigade Vincent Brooks tha: "Forcat speciale të koalicionit e arrestuan Barzan Ibrahim al-Tikriti. Ai ishte këshilltar presidencial i Saddamit dhe ka 'njohuri të gjerë për ish regjimin e Irakut", tha Brooks.
Ai tha gjithashtu se forcat e koalicionit vazhdojnë t'u përgjigjen provokimeve në qytetin verior Mosul.
XS
SM
MD
LG