Ndërlidhjet

KAIRO


Siria nuk do të lejojë inspektimin e armëve në territorin e saj, tha ministri i jashtëm Farouq al-Shara pas takimit me presidentin e Egjiptit Hosni Mubarak.
Shara tha se do ta mirëpriste një vizitë të sekretarit amerikan të Shtetit Colin Powell.
"Nëse ai don ta vizitojë Damaskun, është i mirëseardhur, sepse besoj që dialogu ndërmjet dy vendeve është i rëndësishëm, si për dy popujt dhe dy vendet, ashtu edhe për paqen dhe stabilitetin në Lindjen e Mesme", tha Shara.
XS
SM
MD
LG