Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia planifikon t'i gjykojë të dyshuarit për krime të luftës në një gjyq special, për t'ia lehtësuar punën Tribunalit të Hagës, tha ministri serb i Drejtësisë.
Vladan Batiç tha se është sajuar legjislacioni për gjyqin serb të krimeve të luftës, dhe për 10 ditë pritet të dalë para parlamentit.
XS
SM
MD
LG