Ndërlidhjet

MOSKË


Ekspertët rusë thanë se 1.5 milionë rusë janë të infektuar nga virusi HIV, shkaktari kryesor i SIDA-s.
Rusia zyrtarisht ka evidentuar 235.000 të infektuar, por Vadim Pokrovsky, kreu i Qendrës për Parandalimin dhe Shërimin e SIDA-s, tha se shkalla aktuale e infektimit është shumë më e lartë.
XS
SM
MD
LG