Ndërlidhjet

VLADIVOSTOK


Ekspertët e ekologjisë thanë se mbi 400 mijë tonelata mbeturina toksike e kërcënojnë ambientin në ujdhesën ruse Sahalin në oqeanin Paqësor.
Qendra shtetërore për kontrollin e epidemive njoftoi se shumica e hedhurinave janë helme të ndaluara kimike dhe pesticide.
XS
SM
MD
LG