Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka nënvizuar se Turqia është vendi ideal për të marrë pjesë aktive në rindërtimin politik dhe ekonomik të Irakut.
Erdogan, duke folur përpara industrialistëve turq, tha se Turqia duhet të shërbejë si model, pasi është i vetmi vend mysliman e demokratik në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG