Ndërlidhjet

BEOGRAD


Autoritetet serbe kanë lëshuar një urdhër të ri arresti për Mira Markovic, gruan e Sllobodan Millosheviqit.
Ky hap u morr pas mosparaqitjes së saj në gjykatë lidhur me akuzat për keqpërdorim të pushtetit. Markovic akuzohet dhe për përfshirje në vrasjen e ish presidentit Ivan Stambolliq.
Markovic besohet të jetë e fshehur në Rusi së bashku me djalin e saj.
XS
SM
MD
LG