Ndërlidhjet

RIAD


Ministrat e jashtëm të vendeve fqinje me Irakun, së bashku me atë të Egjiptit dhe Bahareinit, janë takuar në Riad, për të diskutuar të ardhmen politike të Irakut.
Lidhur me zhvillimet rreth Sirisë ministri i jashtëm saudit ka thënë se kërcënimet ndaj Damaskut mund të cojnë në një cikël të ri dhune në rajon.
XS
SM
MD
LG