Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Koreja e Jugut kanë thënë se nuk kanë informacione se Koreja e Veriut ka bërë hapa përpara drejt prodhimit të materialeve që duhen për disa bomba bërthamore.
Në fakt ka qenë vetë Penjani zyrtar që ka deklaruar për përparimin e bërë në prodhimin e bombave bërthamore nga ana e tij.
Deklarata i ka paraprirë takimit që do zhvillohet mes përfaqësuesve të Uashingtonit, Pekinit dhe Penjanit.
XS
SM
MD
LG