Ndërlidhjet

NABLUS


Në qytetin e Nablusit në Bregun Perëndimor u vra me armë zjarri kameramani palsetinez, Nazeh Darwazi i cili xhironte luftimet që ishin ndezur pas hyrjes së trupave izraelite në pjesën e vjetër të atij qyteti.
Armata izraelite riokupoi shumicën e qyteteve dhe fshatrave palestineze në Bregun Perëndimor që nga vera e kaluar pas valës së sulmeve vetëvrasëse të militantëve palestinezë brenda territoreve izraelite.
XS
SM
MD
LG