Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u ka shfaqur mirënjohje shtatë të burgosurve të luftës të cilët arritën pranë familjeve të tyre pasi më parë ishin shpëtuar nga marincat amerikan në Irak.
Në radiofjalimin e tij javor Bush ka thënë se "falë kurajos së marincave të Shteteve të Bashkuara dhe ndihmës së irakianëve", familjet e tyre kanë më shumë arësye që të kremtojnë Festën e pashkëve.
Xhorxh Bush ka thënë gjithashtu se Shtetet e Bashkuara përkujtojnë edhe 156 amerikanët e vrarë në luftë në Irak.
XS
SM
MD
LG