Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtarakët e Shteteve të Bashkuara thonë se policia e Irakut ka arrestuar ish-ministrin irakian të financave, Hikmat Al-Azzavi dhe e kanë dorëzuar tek forcat amerikane në Bagdad.
Forcat e Shteteve të Bashkuara tashmë mbajnë në arrest pesë persona nga lista prej 55 zyrtarëve më të kërkuar irakian.
XS
SM
MD
LG