Ndërlidhjet

KANBERA


Ministri i Jashtëm i Australisë, Alexander Downer ka deklaruar se forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara në Irak, do të shpallin brenda disa ditëve fitoren mbi regjimin e Saddam Husseinit dhe përfundimin e luftës. Ministri ka thënë sot se shpallja formale e përfundimit të luftës po përgatitet nga Shtetet e Bashkuara dhe partnerët e koalicionit, Britania e Madhe dhe Australia.
XS
SM
MD
LG