Ndërlidhjet

KAMPI AS SALIA/KATAR


Komanda Qendrore e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara njofton se një fëmi irakian dhe katër ushtarë amerikanë janë plagosur gjatë një shpërthimi në Bagdad.
Shpërthimi ka ndodhur dje kur fëmia po përpiqej të dorëzonte një mjet të mbetur shpërthyes tek trupat amerikane në Bagdad.
Në komunikatë thuhet se fëmija i plagosur është tërhequr nga skena nga një iraken tjetër.
XS
SM
MD
LG