Ndërlidhjet

PEKIN


Autoritetet e Kinës raportuan se nga sëmundja SARS kanë vdekur edhe 12 njerëz, kurse nga virusi i saj janë infektuar edhe 300 të tjerë.
Në Kinë deri tani nga kjo sëmundje kanë vdekur 79 persona dhe janë raportuar gjithsejt 1.807 raste infektimi.
Përveç Kinës, Hong Kongut dhe Singaporit edhe në Kanada, Vietnam, Tajlandë dhe Malajzi janë raportuar raste të vdekjes nga sëmundja e SARS-it.
Në rrafshin global bilanci i viktimave nga sëmundja SARS arrin rreth 200 të vdekur.
XS
SM
MD
LG