Ndërlidhjet

KANBERA


Forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara në Irak do të shpallin brenda disa ditëve fitoren mbi regjimin e Saddam Husseinit dhe përfundimin e luftës, thotë ministri i Jashtëm i Australisë, Alexander Downer. Ministri ka thënë sot se shpallja formale e përfundimit të luftës po përgatitet nga Shtetet e Bashkuara dhe partnerët e koalicionit, Britania dhe Australia.
XS
SM
MD
LG