Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad u ka thënë dy zyrtarëve të Shteteve të Bashkuara në Damask se vendi i tij nuk do t'u japë azil irakianëve të kërkuar për krime lufte dhe do të dëbojë irakianët që kalojnë në Siri.
Presienti i Sirisë bisedoi gjithashtu në Damask edhe me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak për Irakun pas-sadamian dhe për raportet e tensionuara mes Damaskut dhe Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG