Ndërlidhjet

GAZA


Në valën e fundit të konfrontimeve midis forcave Izraelite dhe palestinezëve në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës janë vrarë së paku 6 palestinezë dhe një ushtar izraelit.
"Ne besojmë se këto sulme dhe shkallëzime izraelite kanë vetëm një qëllim-të sabotojnë dhe minojnë përpjekjet e bëra për rigjallërimin e procesit paqësor", ka thënë kryenegociatori palestinez, Saeb Erekat.
Zyrtarët e qeverisë izraelite thanë se inkurzionet e mbrëmëshme ishin pjesë e përpjekjeve vijuese të armatës izraelite "për çrrënjosjen e terrorizmit palestinez".
XS
SM
MD
LG