Ndërlidhjet

PODGORICË


Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq ka biseduar sot në Morinë me kryeministrin e Shqipërisë, Fatos Nano për marrëdhënjet midis Malit të Zi dhe Shqipërrisë, të cilat i kanë vlerësuar si shembëll të fqinjësisë së mirë në rajon. Dy kryeministrat kanë shkëmbyer mendime dhe për ecuritë aktuale në rajon në prak të samitit të Bashkimit Evropian që duhet të mbahet në Selanik.
Kryeministrat, Milo Gjukanoviq dhe Fatos Nano theks të veçantë në bisedime i kanë vënë luftës së përbashkët të Malit të Zi dhe Shqipërisë kundër krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG