Ndërlidhjet

BAGDAD


Janë arrestuar edhe dy irakenë të listës amerikane të "më të kërkuarve", në mesin e të cilëve Jamal Al-Tikriti, dhëndërr i Saddam Husseinit dhe Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abad Al-Gafar.
Deri tani janë arrestuar shtatë persona nga lista prej 55 zyrtarëve të lartë më të kërkuar irakenë.
Jamal Al-Tikriti ishte kthyer nga Siria për t'u dorëzuar.
XS
SM
MD
LG