Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria, aleate e Shteteve të Bashkuara në luftën në Irak, njofton se po përgatitet të dërgojë në Irak një kontigjent prej 170 trupash, duke iu përgjigjur kërkesës së bërë nga Uashingtoni.
Kryeshefi i Shtatmadhërisë së Bullgarisë, gjenerali Nikola Kolev, ka thënë se forca do të angazhohet në patrullime dhe mbrojtjen e kolonave të automjeteve.
XS
SM
MD
LG