Ndërlidhjet

MOSKË


Gjykata ushtarake ruse filloi procesin e përsëritur gjyqësor ndaj kolonelit rus, Yuri Budanov, i cili ka pranuar se e kishte vrarë çeçenen 18 vjeçare Elsa Kungayeva në vitin 2000.
Familja e viktimës ka thënë se Elsa ishte rrëmbyer, dhunuar dhe vrarë nga ushtarë rus.
Një nga vartësit e kolonelit Budanov është akuzuar për përdhunim.
XS
SM
MD
LG