Ndërlidhjet

PEKIN


Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton se zyrtarët e Kinës kanë raportuar më se 100 raste të reja të të infektuarve nga virusi që shkakton SARS-in-Sindromin akut e të rëndë të frymëmarrjes si dhe dy raste të reja të vdekjes.
Veç këtyre, dje u raportuan 346 të infektuar në Kinë, që është një numër shumë më i lartë se sa kishin njoftuar autoritetet e atij vendi më parë.
Nga sëmundja vdekjeprurëse e SARS-it në mbarë botën kanë vdekur mbi 200 njerëz dhe janë raportuar rreth 3.800 të sëmurë.
XS
SM
MD
LG