Ndërlidhjet

BISHEK


Nga rrëshqitja e dheut e shkaktuar nga rreshjet e shiut dhe borës në fshatin Kurba-Tash të Kirgistanit kanë humbur jetën rreth 38 njerëz dhe janë rrafshuar 11 shtëpi.
Në mesin e viktimave ndodhen edhe 17 fëmijë.
XS
SM
MD
LG